"Lidská mysl je tak neskonale obsáhlá, že je v poznávání skoro bezednou hlubinou."

Jan Amos Komenský

Vráťme sa na chvíľu do detstva našich predkov

leto2013Zaujíma vás ako trávili svoj voľný čas vaši prarodičia keď boli deťmi? Vydajte sa s nami na cestu poznávania zabudnutých hier, rozprávok a povestí, ktoré sprevádzali detstvo našich starých a prastarých rodičov. Boli takisto hraví ako sme my. A tak isto tvoriví. Skúsme našu fantáziu otvoriť minulosti.

 

Čítať ďalej...

Kreatívne s matematikou - umenie myslieť, alebo krása neviditeľného - leto 2021

matikaBToto umenie je čoraz vzácnejšie a málokto sa ho snaží rozvíjať. Pritom je to také ľahké, stačí sa na všetko dívať zvedavými očami duše a hrať sa s tým. Najlepšie sa rozmýšľa o tom, čo priamo nevidno, ale čo má svoj pevný logický základ - a to je svet, v ktorom kráľuje "matematično".

Čítať ďalej...

Na Zelený štvrtok hravo a tvorivo

Program detského veľkonočného workshopu bude zameraný na príchod jari a zvyky, ktoré toto obdobie sprevádzajú. Prečítame si niečo zo starých detských textov, ozdobíme kraslice a vyrobíme si krehkú jarnú dekoráciu.

 

Čítať ďalej...

Rozlúčme sa s letom smiechom

altZažite s nami na záver letných prázdnin veselé chvíle plné prekvapení. S bábkami, ktoré nás rozosmejú a s príbehmi plnými veselých kúskov. Budeme si čítať roztopašné básne, zahráme sa hry, pri ktorých nebude núdza o smiech. Témou tohto týždňa bude komika.

Čítať ďalej...

Rozlúšti obraz – ukryté príbehy

alt

Počul si už niekedy o tom, že v obrazoch sú ukryté príbehy? Chceš niektoré z nich poznať? Alebo máš chuť napísať k známym obrazom svoj príbeh, rozprávku?

Preži týždeň prázdnin s jednou z autoriek detskej knihy Olívia a tajomstvo starých hodín a spoznaj tajomstvo obrazu "V krajiny peciválov" a uži si to!

Čítať ďalej...

Jarné prázdniny 2017

altPočas jarných prázdnin sa pokúsime kreatívne a hravo vtiahnuť deti do histórie nášho mesta, budeme spoločne poznávať všetky druhy umenia, cez texty eposov, bájok, rozprávok, povestí otvoríme deťom cestu k svetu literatúry a porozumeniu písanému slovu. Navštívime vybrané galérie, múzeá a iné zaujímavé miesta v Bratislave. Všade tam budeme spoločne vnímať videné, premieňať ho na myšlienky a spätne to všetko využívať vo svojej vlastnej tvorivej činnosti.

Čítať ďalej...

Zaži s nami dobrodružstvo v meste, v ktorom žiješ

altProgram, ktorý chystáme pre deti počas letných prázdninových dní je zameraný nie len na objavovanie  historického centra Bratislavy, miest, ktoré deti isto poznajú, ktoré však spolu s nami budú spoluobjavovať v celkom nových súvislostiach. Je zameraný aj na dobrodružstvo pri jeho poznávaní, keď budú deti pomocou máp objavovať jeho menej známe zákutia.

Čítať ďalej...

Objav s nami svet staroveku

altNavštív s nami miesta, z ktorých dýcha svet dávnych tisícročí. Objav s nami svet starovekých civilizácií. Spoznaj s nami umenie, božstvá a život starovekých Egypťanov, grécku mytológiu, jej hrdinov a umenie, v ktorom boli po stáročia títo hrdinovia znovuobjavovaní. Nájdi s nami stopy Rimanov na našom území.

Čítať ďalej...

Preži s nami týždeň, na ktorý nikdy nezabudneš

altObjav s nami počas jedného prázdninového týždňa 20. - 24. augusta 2018 výnimočné miesta/mestá v blízkosti Bratislavy a v Bratislave. Spoznaj s nami pamiatky a stopy dávnych dôb, zaujímavé lokality, na ktorých sa dozvieš nielen o ich minulosti, ale kde si hravo kúsok z tej minulosti preniesieme do 21. storočia. Ako? S nami len tvorivo. Cez slová, obrázky, fotografie a predmety, vytvorené na miestach, na ktorých sa otvorí tvoja/naša fantázia.

Čítať ďalej...

Prázdninový svet kreativity, tajomstiev a poznávania - leto 2021

alt O pár týždňov začíname prázdninový týždeň kreativity vo FeelArtAcademy. Tak ako v predchádzajce roky sa budeme s deťmi rozprávať o časoch dávno minulých, navšívime miesta, ktoré skrývajú mnohé tajomstvá, budeme spoločne objavovať stopy minulosti a hrať sa s tvarmi, farbami a so slovami. To všetko na miestach, na ktorých bude možné aspoň na chvíľu oživiť minulosť, ale aj v priestoroch plných umenia. Necháme sa celkom slobodne unášať fantáziou a nenapodobiteľnou detskou predstavivosťou, ktorá je v tomto veku bezhraničná. A miesto budú mať aj hry, lebo bez nich by prázdniny neboli prázdninami.

Čítať ďalej...

Štatistiky pripojení

Feel art - noviny o umení

Ročník 5/2016, číslo 1

Vydáva

Feel Art Academy, n. o.

Edited by

Zuzana Konopásková

Aktualizované

utorok, 26 jan 2021, 13:43:39

ISSN 1338-421X

Copyright © 2011-2014 Zuzana Konopásková. Všetky práva vyhradené.   Šablóna podľa RAZORTEMPLATES.COM