"Lidská mysl je tak neskonale obsáhlá, že je v poznávání skoro bezednou hlubinou."

Jan Amos Komenský

Kreatívne s matematikou - umenie myslieť, alebo krása neviditeľného - leto 2021

matikaBToto umenie je čoraz vzácnejšie a málokto sa ho snaží rozvíjať. Pritom je to také ľahké, stačí sa na všetko dívať zvedavými očami duše a hrať sa s tým. Najlepšie sa rozmýšľa o tom, čo priamo nevidno, ale čo má svoj pevný logický základ - a to je svet, v ktorom kráľuje "matematično".

"Prežijeme týždeň v takomto svete, bez ohľadu na to, kde sa budeme pohybovať. Dobre sa rozmýšľa v prírode, tak nazahodíme ani mierne túlavé topánky. Uvidíte, že je v nás krajina, kde má všetko svoj presný zmysel a kde nie je možné klamať a podvádzať, lebo každý na to hneď príde. Radi uvítame každého, kto nie je lenivý používať mozog a vydrží súvislo rozmýšľat niekoľko minút :-) Každý z nás bude tak trochu učiteľom a tak trochu učiacim sa, lebo v tej krajine nie sú neomylní a nikto nemá patent na rozum. Teším sa na vás..."

Tak ako Leonardo da Vinci, pokúsime sa pozerať na svet aj očami čísel. A potom tvoriť.

Teší sa na vás hravá a kreatívna študentka matematiky, ktorá pre vás pripravil množstvo úloh, hádaniek a pravého prázdninového dobrodružstva. Ukáže vám, že aj na zvládanie matematických hádaniek potrebujete občas fantáziu, a že ich riešenie nie je žiadna nuda.

Týždenný kurz je určený pre deti vo veku od 7 do 12 rokov. Maximálny počet detí je 10.
Kurz sa bude konať počas letných prázdnin 2021, presný termín doplníme. Cena je 125 EUR vrátane poistného.


Bližšie informácie a prihlášky dostanete na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
a na tel. č.:    +421907752561

 

 

Štatistiky pripojení

Feel art - noviny o umení

Ročník 5/2016, číslo 1

Vydáva

Feel Art Academy, n. o.

Edited by

Zuzana Konopásková

Aktualizované

utorok, 26 jan 2021, 13:43:39

ISSN 1338-421X

Copyright © 2011-2014 Zuzana Konopásková. Všetky práva vyhradené.   Šablóna podľa RAZORTEMPLATES.COM