"Lidská mysl je tak neskonale obsáhlá, že je v poznávání skoro bezednou hlubinou."

Jan Amos Komenský

Kurzy kreatívneho písania - február 2021 - online

Od 15. februára 2021 pokračujeme ďalším semesterom kurzov kreatívneho písania a písania odborných textov. Tentokrát to bude online. Rok 2020 nás prekvapil a trvalo dlhšie, než sme sa odhodlali na inú formu vzdelávania aj pro kreatívnom písaní. Takže sa, celkom novým spôsobom, pokúsime opäť spoločne rozvíjať kultúru písania a vracať slovám ich vážnosť, ako vždy aj cez texty hravé a "nevážne". Pokúsime sa spoločne objavovať zabudnuté slová a otvárať sa netradičnému vnímaniu sveta. Cez napísané texty si ukážeme odlišnosť vnímania navonok prostých situácií a vzťahov u každého z nás.

Pre tých, ktorí porebujú vylepšiť formálne písanie, sme pripravili špeciálne hodiny zamerané na zdokonalenie zručností písania rôznych druhov odborných textov.

Možno máte myšlienok a vedomostí plnú hlavu, no nedarí sa vám správne napísať referát, úvahu, seminárnu prácu či diplomovku. Chceli by ste svoj písomný prejav vylepšiť, naučiť sa zmysluplne používať slová a správne napĺňať obsahom rôzne druhy textov? Je pre vás dôležité, naučiť sa korektne citovať zdroje, používať registre, či iné doplnky textov? Krok za krokom vám vysvetlíme ako na to. Vysvetlím vám ako logicky a obsahovo správne štrukturovať text aj to, aký jazyk na ten ktorý druh textu zvoliť.

Alebo máte chuť písať len tak? Chcete písať rozprávky pre svoje deti či vnukov, poéziu pre blízkych, texty na blogy, prvé skutočné literárne texty? Pokúsime sa vám ukázať cestu k týmto textom. A budeme sa snažiť, uvolniť váš písomný prejav, obohatiť váš jazyk a spraviť ho za pomoci vašich predstáv a obrazov jedinečným. Nebojte sa začať písať!

Dozviete sa tu nie len ako správne písať vybrané typy textov, ale aj rozlišovať medzi základnými literárnymi útvarmi, či už poetickými, alebo prozaickými.  Zistíte, že písanie môže byť celkom príjemnou činnosťou, najmä ak viete ako začať, kde skončiť a akým jazykom ten ktorý text napísať .

Kurz kreatívneho písania začne v týždni od 15. februára 2021. Konať sa bude každý utorok od 17,15 do 18,45 hod. v našom spoločnom online priestore.

Kurzy písania odborných textov sa budú konať 2 x v týždni od 07,00 do 08,00 hod.

Cena kurzu je 126 EUR za 12 dvojhodinových lekcií. Maximálny počet účastníkov je 8. 

Ralizujeme aj kurzy pre školy, firmy a organizácie. Tieto kurzy pripravujeme na základe vašich špecifických požiadaviek. Taktiež sa budú konať online.

Zároveň ponúkame aj krátkodobé individuálne konzultácie z oblasti písania odborných textov (diplomové práce, referáty, odborné články a pod.). Cena za hodinu takejto konzultácie je 15 EUR.

Bližšie informácie na telefónnom čísle 0907752561, alebo na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


                                             

 

Štatistiky pripojení

Feel art - noviny o umení

Ročník 5/2016, číslo 1

Vydáva

Feel Art Academy, n. o.

Edited by

Zuzana Konopásková

Aktualizované

utorok, 26 jan 2021, 13:43:39

ISSN 1338-421X

Copyright © 2011-2014 Zuzana Konopásková. Všetky práva vyhradené.   Šablóna podľa RAZORTEMPLATES.COM